Vaši uhrazenou objednávku si můžete vyzvednout v kamenném obchodě LERON nebo si Vámi rezervované kousky přijít zakoupit přímo do LERON. V rámci Prahy nabízíme expresní zaslaní na adresu s kurýrem WOLT.

Slow fashion

Rezonují s Vaší představou o oblečení a módních doplňcích slova jako kvalita, udržitelnost a dlouhá životnost? Oceňujete lokální výrobu, kdy za ušitým či vyrobeným kouskem stojí značka, které záleží na tom, z jakých materiálů tvoří? Pak už možná znáte termín slow fashion neboli pomalá móda. A právě s ní je úzce spjata ruční výroba, řemeslné techniky, recyklace a snaha minimalizovat negativní dopady výroby a plýtvání na životní prostředí.

V obchodě LERON se zaměřujeme na tvůrce a značky, jimž je tento přístup blízký, zaujaly nás designem, kvalitou a svým přístupem k tvorbě.  Nákup od lokálních značek má velkou výhodu v tom, že jím společně podporujeme udržení původních řemesel, snižujeme zatížení životního prostředí přepravou výrobků na dlouhé vzdálenosti,  dáváme najevo, že nám není lhostejné, kdo za výrobou stojí, zdali je za svou práci adekvátně odměněn. A ještě taková třešnička na dortu. Menší lokální značce záleží na tom, jestli je zákazník spokojený a tvorba je pro ni posláním a radostí.

Oblečení

Co má oblečení, které najdete v LERON, společné?  Kvalitní materiály. 

Bio bavlna

Označení bio bavlna vyjadřuje, že bavlna byla pěstována a zpracována podle určitých ekologických a sociálních standardů. Tento fakt kontrolují nezávislé organizace, které udělují certifikaci. Často jde o Global Organic Textile Standard (GOTS) nebo Organic Content Standard (OCS). 

Modal

Modal se vyznačuje svou lehkostí, vzdušností a odolností. Na tomto materiálu se netvoří žmolky a  dobře si udržuje svou původní barvu. V LERON si můžete vybrat z modalu s certifikátem Öko-Tex třída 1 například spodní prádlo

Len 

Len je nejsilnějším a nejpevnějším textilním vláknem, které se zpracovává ze stonku. Lněná látka má charakteristickou povrchovou texturu a přirozený lesk. Je na omak chladivá, dobře odvádí teplo a má výbornou schopnost přijímat vlhkost.

Len v kombinaci s viskózou

Přirozenou hrubost a mačkavost lnu může skvěle ovlivnit vysoký podíl viskózy. Len je díky viskóze měkčí. Pokud někomu vadí hrubší len v jeho přirozené podobě, tak v tomto mixu ho bude milovat. Lněné i viskózové materiály mají dlouhou životnost. Oblečení z nich je přirozeně antibakteriální, chrání proti UV záření, je vhodné pro alergiky (odolný vůči plísním, pylům a prachu),  nevytváří statickou elektřinu, nepřitahuje a nepohlcuje prach, proto se nemusí prát tak často jako bavlna,  díky struktuře tkaniny dobře propouští vzduch, dobře odvádí vlhkost (nelepí se na pokožku), dobře odvádí teplo, které rychle unikne a výborně se barví.