Feedback

NABÍZÍME NĚKOLIK MOŽNOSTÍ DODÁNÍ ZBOŽÍ

Doručení kurýrem na adresu
za 110 Kč.


Osobní odběr
v obchodě LERON
zdarma.


Doručení do výdejního místa Zásilkovny
za 70 Kč.

Vínově červená kašmírová čepice Cashmere House

1 490,00 Kč
vč. DPH
Zboží již není dostupné.


K odeslání: Nedostupné
Související produkty:

Česká značka Cashmere House vybírá kvalitní kašmírové výrobky zpracované nejlepšími mongolskými výrobci. Její čepice a šály jsou vyrobeny z toho nejkvalitnějšího kašmíru mongolských kašmírských koz. Na začátku všeho byla láska k Mongolsku a láska ke kašmíru. Tu nádhernou zemi stepí Daniela dobře zná. V Mongolsku rok žila a stále se tam ráda vrací. Zažila tam krásná léta i čtyřicetistupňové mrazy v zimě. Mazlila se s mongolskými kozami i ovcemi a proháněla se na koních ve stepi. Poznávala kulturu nomádů i krásy jejich způsobu života.

Kašmír je potěšení. Je to nádherné přírodní vlákno, měkké, teplé a odolné. Aby kozy přežily dlouhou a krutou zimu na náhorní plošině Mongolska, pod jejich srstí roste ta nejjemnější vlna, kašmír. Čím delší a chladnější zima, tím lepší a delší kašmír roste. Na jaře se zvířata snaží vlnu shodit a pastevci jim pomáhají tak, že opatrně vyčesávají kašmír z vlny. Je to těžká práce a vždy se provádí ručně.  

Protože při vyčesávání kašmíru kozy jeví známky potěšení, nazývají Mongolové kašmír „šťastným“ vláknem. Například na jednu kašmírovou šálu nebo svetr je potřeba vyčesaného kašmíru ze 3 - 4 koz. Pro svoji vzácnost a drahocennost je proto nazýván „jemným zlatem“. Mongolský kašmír je ten nejlepší. Kašmír je luxusní, elegantní a odolný, představuje investici. Kašmír se nemačká, nabízí skvělou organickou izolaci, v zimě krásně hřeje a na jaře příjemně chladí. Kašmírový výrobek dlouho vydrží. S věkem se stane ještě měkčím a při správné péči vám může vydržet celý život.


Čepice ze 100% kašmíru je nadčasová, krásně sedí a hřeje.

Barva: vínová.
Materiál: nejkvalitnější pletený kašmír z mongolských kašmírských koz.
Rozměry: šířka dolního lemu 24 cm.
Značka: Cashmere House.

Péče o kašmír:
Kašmír je vlna a proto je třeba se o ní obdobně starat. Péče však není nijak složitá. Protože jde o luxusní materiál, doporučujeme vám pro péči několik pravidel. Koneckonců, trvalo to až čtyři roky, než pro jednu šálu koze vyrostl dostatek vlny. A pokud o něj bude dobře postaráno, může vám dělat radost celý život.

Praní: 
Nejlepší péči dáte svému pletenému kašmírovému výrobku pomocí ručního praní ve studené nebo vlažné vodě (do 30 °C). Pro praní použijte jemný šampon na vlasy (např. dětský) nebo speciální prací prostředek na vlnu. Kašmír nikdy neždímejte. Položte ho na suchý ručník, zlehka srolujte a jemným promačkáním ručníku vysušte. Rozložte na čistý, suchý ručník na vodorovný povrch a nechte uschnout při pokojové teplotě. Nedávejte sušit na topení, zavěšené na ramínku, do sušičky nebo na přímé slunce. Výrobky z tkaného kašmíru (např. některé druhy tkaných šál) je nejlepší čistit chemicky v čistírně. Kašmír není nutné pro své organické vlastnosti prát příliš často. Nenechávejte ho však dlouho ležet např.se zbytky jídla, špinavá vlna přitahuje moly.

Skladování:
Kašmír doporučujeme skladovat pěkně složený na polici. Zavěsit pletený kašmír dlouhodobě na ramínko je nevhodné, mohl by se vytahat. Nejlepší je skladovat kašmírový výrobek v uzavíratelném sáčku a na čisté polici.Kašmírový výrobek je vhodné čas od času provětrat pověšením na čerstvém vzduchu. I mezi nošením mu udělá dobře, pokud ho necháte provětráním odpočinout.

Žehlení:
Pokud je váš kašmírový výrobek ze skříně pomačkaný nebo jsou na něm vidět záhyby, většinou ho stačí přes noc pověsit na ramínko nebo přes židli, nechat provětrat a do rána se krásně vyhladí. Kašmír je možné i lehce napařit párou z napařovací žehličky a vyhladit.

Žmolkování je přirozenou vlastností přírodních materiálů jako je kašmír a může se vyskytnout i u toho nejkvalitnějšího kašmírového výrobku. Masivní žmolkování však bývá projevem méně kvalitního výrobku. Výrobky Cashmere House jsou vyrobeny z toho nejkvalitnějšího kašmíru mongolských kašmírských koz. Odborníci ručně vybírají kašmírové chloupky, které mají v průměru 16,5 mikronu, jsou 36 – 41 mm dlouhé a s obsahem 99,7 % čistých kašmírových vláken.  Pokud se žmolky vyskytnou, je snadné je rukou odstranit. Na odstraňování žmolků z kašmíru se prodávají i speciální vyčesávací kartáčky.